25PK10000MEFC18X35.5 Rubycon
  • Part Number: 25PK10000MEFC18X35.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 302
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 25PK10000MEFC18X35.5 Rubycon
    25PK10000MEFC18X35.5 Rubycon
    25PK10000MEFC18X35.5 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 25PK10000MEFC18X35.5 is described as CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE