25MXG12000MEFCSN22X40 Rubycon
  • Part Number: 25MXG12000MEFCSN22X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 25MXG12000MEFCSN22X40 Rubycon
    25MXG12000MEFCSN22X40 Rubycon
    25MXG12000MEFCSN22X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 25MXG12000MEFCSN22X40 is described as CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    View
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A