250USG470MEFCSN20X40 Rubycon
  • Part Number: 250USG470MEFCSN20X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 250USG470MEFCSN20X40 Rubycon
    250USG470MEFCSN20X40 Rubycon
    250USG470MEFCSN20X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 250USG470MEFCSN20X40 is described as CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ