250TXW100MEFC12.5X30 Rubycon
  • Part Number: 250TXW100MEFC12.5X30
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 502
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 250TXW100MEFC12.5X30 Rubycon
    250TXW100MEFC12.5X30 Rubycon
    250TXW100MEFC12.5X30 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 250TXW100MEFC12.5X30 is described as CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER RETAINING FOR 1028 HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    View
    Memory Protection Devices
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP