200PX3R3MEFCT16.3X11 Rubycon
  • Part Number: 200PX3R3MEFCT16.3X11
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 6,684
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 200PX3R3MEFCT16.3X11 Rubycon
    200PX3R3MEFCT16.3X11 Rubycon
    200PX3R3MEFCT16.3X11 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 200PX3R3MEFCT16.3X11 is described as CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE