180MXG1200MEFCSN22X60 Rubycon
  • Part Number: 180MXG1200MEFCSN22X60
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 180MXG1200MEFCSN22X60 Rubycon
    180MXG1200MEFCSN22X60 Rubycon
    180MXG1200MEFCSN22X60 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 180MXG1200MEFCSN22X60 is described as CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE