16ZLS2700MEFC12.5X25 Rubycon
  • Part Number: 16ZLS2700MEFC12.5X25
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 16ZLS2700MEFC12.5X25 Rubycon
    16ZLS2700MEFC12.5X25 Rubycon
    16ZLS2700MEFC12.5X25 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 16ZLS2700MEFC12.5X25 is described as CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    View
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"