16ZLH470MEFC8X11.5 Rubycon
  • Part Number: 16ZLH470MEFC8X11.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 23,611
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM