16ZLH2200MEFC12.5X20 Rubycon
  • Part Number: 16ZLH2200MEFC12.5X20
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 1,342
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 16ZLH2200MEFC12.5X20 Rubycon
    16ZLH2200MEFC12.5X20 Rubycon
    16ZLH2200MEFC12.5X20 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 16ZLH2200MEFC12.5X20 is described as CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH