16ZLH1000MEFC8X20 Rubycon
  • Part Number: 16ZLH1000MEFC8X20
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 6,635
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE