16YXG1200MEFC10X23 Rubycon
  • Part Number: 16YXG1200MEFC10X23
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 1,929
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    View
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT