16YXF470MEFCT810X12.5 Rubycon
  • Part Number: 16YXF470MEFCT810X12.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 16YXF470MEFCT810X12.5 Rubycon
    16YXF470MEFCT810X12.5 Rubycon
    16YXF470MEFCT810X12.5 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 16YXF470MEFCT810X12.5 is described as CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.