16PX10000MEFC16X31.5 Rubycon
  • Part Number: 16PX10000MEFC16X31.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 411
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 16PX10000MEFC16X31.5 Rubycon
    16PX10000MEFC16X31.5 Rubycon
    16PX10000MEFC16X31.5 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 16PX10000MEFC16X31.5 is described as CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    WAX PROTECTION
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Mallory Sonalert
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK