16PK470MEFC8X11.5 Rubycon
  • Part Number: 16PK470MEFC8X11.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 3,031
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE