160TXW270MEFC12.5X40 Rubycon
  • Part Number: 160TXW270MEFC12.5X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 270UF 20% 160V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 560
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 160TXW270MEFC12.5X40 Rubycon
    160TXW270MEFC12.5X40 Rubycon
    160TXW270MEFC12.5X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 160TXW270MEFC12.5X40 is described as CAP ALUM 270UF 20% 160V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM