160MXG820MEFCSN20X50 Rubycon
  • Part Number: 160MXG820MEFCSN20X50
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 160MXG820MEFCSN20X50 Rubycon
    160MXG820MEFCSN20X50 Rubycon
    160MXG820MEFCSN20X50 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 160MXG820MEFCSN20X50 is described as CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM