100ZLH470MEFC16X31.5 Rubycon
  • Part Number: 100ZLH470MEFC16X31.5
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • More about 100ZLH470MEFC16X31.5 Rubycon
    100ZLH470MEFC16X31.5 Rubycon
    100ZLH470MEFC16X31.5 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 100ZLH470MEFC16X31.5 is described as CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 2"L X 1.5"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE