100YXG1000MEFC18X40 Rubycon
  • Part Number: 100YXG1000MEFC18X40
  • Manufacturer Name: Rubycon
  • Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
  • Category: Aluminum Capacitors
  • Status:
  • Available: 67
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 100YXG1000MEFC18X40 Rubycon
    100YXG1000MEFC18X40 Rubycon
    100YXG1000MEFC18X40 is manufactured by Rubycon and is categorized in the Aluminum Capacitors category. 100YXG1000MEFC18X40 is described as CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Rubycon
    ---> Aluminum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Aluminum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM