VDZT2R8.2B Rohm
  • Part Number: VDZT2R8.2B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 8.2V 100MW VMD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 48,982
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VDZT2R8.2B Rohm
    VDZT2R8.2B Rohm
    VDZT2R8.2B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. VDZT2R8.2B is described as DIODE ZENER 8.2V 100MW VMD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    View
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"