UCR18EVHFSR051 Rohm
  • Part Number: UCR18EVHFSR051
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.051 OHM 1% 1/2W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,915
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR18EVHFSR051 Rohm
    UCR18EVHFSR051 Rohm
    UCR18EVHFSR051 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR18EVHFSR051 is described as RES 0.051 OHM 1% 1/2W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR