UCR18EVHFSR012 Rohm
  • Part Number: UCR18EVHFSR012
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.012 OHM 1% 1/2W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 29,882
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR18EVHFSR012 Rohm
    UCR18EVHFSR012 Rohm
    UCR18EVHFSR012 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR18EVHFSR012 is described as RES 0.012 OHM 1% 1/2W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    View
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH