UCR10EVHJSR051 Rohm
  • Part Number: UCR10EVHJSR051
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.051 OHM 5% 1/3W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 24,134
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR10EVHJSR051 Rohm
    UCR10EVHJSR051 Rohm
    UCR10EVHJSR051 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR10EVHJSR051 is described as RES 0.051 OHM 5% 1/3W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sl Power - Condor -ault Brands
  • Description
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    View
  • Manufacturer Name
    Sl Power - Condor -ault Brands
  • Description
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    View
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH