UCR10EVHFSR051 Rohm
  • Part Number: UCR10EVHFSR051
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.051 OHM 1% 1/3W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 26,611
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR10EVHFSR051 Rohm
    UCR10EVHFSR051 Rohm
    UCR10EVHFSR051 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR10EVHFSR051 is described as RES 0.051 OHM 1% 1/3W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"