UCR10EVHFSR027 Rohm
  • Part Number: UCR10EVHFSR027
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.027 OHM 1% 1/3W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,552
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR10EVHFSR027 Rohm
    UCR10EVHFSR027 Rohm
    UCR10EVHFSR027 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR10EVHFSR027 is described as RES 0.027 OHM 1% 1/3W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    View
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"