UCR10EVHFSR012 Rohm
  • Part Number: UCR10EVHFSR012
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.012 OHM 1% 1/3W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,978
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR10EVHFSR012 Rohm
    UCR10EVHFSR012 Rohm
    UCR10EVHFSR012 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR10EVHFSR012 is described as RES 0.012 OHM 1% 1/3W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    View
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM