UCR10EVHFSR011 Rohm
  • Part Number: UCR10EVHFSR011
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.011 OHM 1% 1/3W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,664
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR10EVHFSR011 Rohm
    UCR10EVHFSR011 Rohm
    UCR10EVHFSR011 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR10EVHFSR011 is described as RES 0.011 OHM 1% 1/3W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM