UCR03EVPFLR270 Rohm
  • Part Number: UCR03EVPFLR270
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.27 OHM 1% 1/5W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 26,197
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR03EVPFLR270 Rohm
    UCR03EVPFLR270 Rohm
    UCR03EVPFLR270 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR03EVPFLR270 is described as RES 0.27 OHM 1% 1/5W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Volgen America - Kaga Elect
  • Description
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    View
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    View
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH