UCR03EVPFLR150 Rohm
  • Part Number: UCR03EVPFLR150
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 0.15 OHM 1% 1/4W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 23,878
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about UCR03EVPFLR150 Rohm
    UCR03EVPFLR150 Rohm
    UCR03EVPFLR150 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. UCR03EVPFLR150 is described as RES 0.15 OHM 1% 1/4W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    View
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR PAD BLACK
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V