TFZTR7.5B Rohm
  • Part Number: TFZTR7.5B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 7.5V 500MW TUMD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 542
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TFZTR7.5B Rohm
    TFZTR7.5B Rohm
    TFZTR7.5B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. TFZTR7.5B is described as DIODE ZENER 7.5V 500MW TUMD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    View
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A