SFR01MZPF10R0 Rohm
  • Part Number: SFR01MZPF10R0
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES 10 OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about SFR01MZPF10R0 Rohm
    SFR01MZPF10R0 Rohm
    SFR01MZPF10R0 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. SFR01MZPF10R0 is described as RES 10 OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE