SDZT15R8.2 Rohm
  • Part Number: SDZT15R8.2
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 100MW 8.2V 0603
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • More about SDZT15R8.2 Rohm
    SDZT15R8.2 Rohm
    SDZT15R8.2 is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. SDZT15R8.2 is described as DIODE ZENER 100MW 8.2V 0603. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE