RFX10TF6S Rohm
  • Part Number: RFX10TF6S
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 600V 10A TO220NFM
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 2,560
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RFX10TF6S Rohm
    RFX10TF6S Rohm
    RFX10TF6S is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RFX10TF6S is described as DIODE GEN PURP 600V 10A TO220NFM. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"