RFV15TG6SGC9 Rohm
  • Part Number: RFV15TG6SGC9
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 600V 15A TO220AC
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RFV15TG6SGC9 Rohm
    RFV15TG6SGC9 Rohm
    RFV15TG6SGC9 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RFV15TG6SGC9 is described as DIODE GEN PURP 600V 15A TO220AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD