RFV12TG6SGC9 Rohm
  • Part Number: RFV12TG6SGC9
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 600V 12A TO220AC
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RFV12TG6SGC9 Rohm
    RFV12TG6SGC9 Rohm
    RFV12TG6SGC9 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RFV12TG6SGC9 is described as DIODE GEN PURP 600V 12A TO220AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE