RFUS20TF6S Rohm
  • Part Number: RFUS20TF6S
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 600V 20A TO220NFM
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 799
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RFUS20TF6S Rohm
    RFUS20TF6S Rohm
    RFUS20TF6S is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RFUS20TF6S is described as DIODE GEN PURP 600V 20A TO220NFM. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE