RFU20TM5S Rohm
  • Part Number: RFU20TM5S
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 530V 20A TO220NFM
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 3,194
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RFU20TM5S Rohm
    RFU20TM5S Rohm
    RFU20TM5S is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RFU20TM5S is described as DIODE GEN PURP 530V 20A TO220NFM. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE