RFU10TF6S Rohm
  • Part Number: RFU10TF6S
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 600V 10A TO220NFM
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 4,203
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RFU10TF6S Rohm
    RFU10TF6S Rohm
    RFU10TF6S is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RFU10TF6S is described as DIODE GEN PURP 600V 10A TO220NFM. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    View
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM