RFN20NS6STL Rohm
  • Part Number: RFN20NS6STL
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 600V 20A LPDS
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RFN20NS6STL Rohm
    RFN20NS6STL Rohm
    RFN20NS6STL is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RFN20NS6STL is described as DIODE GEN PURP 600V 20A LPDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    SLOTTED BACKPLANE
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"