RF201LAM2STR Rohm
  • Part Number: RF201LAM2STR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 200V 2A PMDTM
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RF201LAM2STR Rohm
    RF201LAM2STR Rohm
    RF201LAM2STR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RF201LAM2STR is described as DIODE GEN PURP 200V 2A PMDTM. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE