RF201L2STE25 Rohm
  • Part Number: RF201L2STE25
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 200V 2A PMDS
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 12,607
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RF201L2STE25 Rohm
    RF201L2STE25 Rohm
    RF201L2STE25 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RF201L2STE25 is described as DIODE GEN PURP 200V 2A PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    View
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL