RBR3LAM40BTR Rohm
  • Part Number: RBR3LAM40BTR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 3A PMDTM
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RBR3LAM40BTR Rohm
    RBR3LAM40BTR Rohm
    RBR3LAM40BTR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RBR3LAM40BTR is described as DIODE SCHOTTKY 40V 3A PMDTM. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"