RBR2L60ATE25 Rohm
  • Part Number: RBR2L60ATE25
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 60V 2A PMDS
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RBR2L60ATE25 Rohm
    RBR2L60ATE25 Rohm
    RBR2L60ATE25 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RBR2L60ATE25 is described as DIODE SCHOTTKY 60V 2A PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1559/1559-TF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
    COVER ABS FOR PB-1563
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE