RBE2VAM20ATR Rohm
  • Part Number: RBE2VAM20ATR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 20V 2A TUMD2M
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RBE2VAM20ATR Rohm
    RBE2VAM20ATR Rohm
    RBE2VAM20ATR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RBE2VAM20ATR is described as DIODE SCHOTTKY 20V 2A TUMD2M. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM