RBE05SM20AT2R Rohm
  • Part Number: RBE05SM20AT2R
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 20V 500MA EMD2
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RBE05SM20AT2R Rohm
    RBE05SM20AT2R Rohm
    RBE05SM20AT2R is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RBE05SM20AT2R is described as DIODE SCHOTTKY 20V 500MA EMD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM