RB530CM-60T2R Rohm
  • Part Number: RB530CM-60T2R
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 60V 100MA VMN2M
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB530CM-60T2R Rohm
    RB530CM-60T2R Rohm
    RB530CM-60T2R is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB530CM-60T2R is described as DIODE SCHOTTKY 60V 100MA VMN2M. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    View
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC