RB441Q-40T-72 Rohm
  • Part Number: RB441Q-40T-72
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 100MA DO34
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB441Q-40T-72 Rohm
    RB441Q-40T-72 Rohm
    RB441Q-40T-72 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB441Q-40T-72 is described as DIODE SCHOTTKY 40V 100MA DO34. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U 175MM SIDE PLATE
    View
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK