RB168MM-60TR Rohm
  • Part Number: RB168MM-60TR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDU
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB168MM-60TR Rohm
    RB168MM-60TR Rohm
    RB168MM-60TR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB168MM-60TR is described as DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDU. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE