RB168M150TR Rohm
  • Part Number: RB168M150TR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 150V 1A PMDU
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB168M150TR Rohm
    RB168M150TR Rohm
    RB168M150TR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB168M150TR is described as DIODE SCHOTTKY 150V 1A PMDU. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    View
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM