RB168LAM-40TR Rohm
  • Part Number: RB168LAM-40TR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDTM
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB168LAM-40TR Rohm
    RB168LAM-40TR Rohm
    RB168LAM-40TR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB168LAM-40TR is described as DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDTM. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS