RB162L-60TE25 Rohm
  • Part Number: RB162L-60TE25
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDS
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 46,724
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RB162L-60TE25 Rohm
    RB162L-60TE25 Rohm
    RB162L-60TE25 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB162L-60TE25 is described as DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V